Aquatherm Nitra 2023

Po štvorročnej prestávke sme sa v utorok 7. februára 2023 opäť zúčastnili už 22. ročníka medzinárodného veľtrhu vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej a sanitárnej techniky – AQUATHERM 2023 v Nitre. Tentokrát aj v rámci spolupráce s CVTTi (Cech vykurovania, tepelnej techniky a inštalácií). Cechmajster Ing. Jánoš nás pozval ako odborný garant sprievodného programu veľtrhu, aby sme prezentovali spoluprácu s cechom a zamestnávateľmi, podmienky odborného vzdelávania a prípravy na našej škole a jej materiálno-technické zabezpečenie. Sprievodný program bol zameraný na odborné školy a remeslo.

Začínali sme ako prví a prezentovali sme tému – Podmienky pre vzdelávanie inštalatérov a remeselníkov na stredných školách. V prednáške sme popísali možnosti, ktoré v tejto oblasti naša škola ponúka remeselníkom a našim žiakom.

Ďalšou prioritou návštevy veľtrhu bolo upevňovanie vzťahov s našimi partnermi pre odbornú prípravu na našej škole. Sme radi, že sme sa mohli osobne stretnúť so zástupcami spoločností – Alcadrain, Caleffi, Henco, Hansgrohe, Meta-Gas, RemsSlovarm. Nadviazali sme aj novú spoluprácu so spoločnosťou Korado.

Ďakujeme cechmajstrovi z CVTTi za spoluprácu a možnosť prezentovať v dnešnej dobe tak veľmi potrebné, avšak nedocenené a málo preferované odborné vzdelávanie a remeslá. Veľká vďaka za pomoc pri realizácií odborného vzdelávania a súťaží zručností žiakov patrí aj už spomínaným partnerom.