Certifikačné školenie GEBERIT

Žiaci II.G, III.G (inštalatér), IV.C (technik energetických zariadení budov) a IV.B triedy (mechanik stavebnoinštalačných zariadení) sa zúčastnili certifikačných školení spoločnosti GEBERIT. Konali sa 8. a 9. marca 2023 v prednáškovej sále na dielňach praktického vyučovania na Bánovskej ceste.   

Globálne pôsobiaca skupina GEBERIT je európskym lídrom v oblasti sanitárnych produktov. Vo väčšine európskych krajín pôsobí so silným lokálnym zastúpením a poskytuje jedinečnú pridanú hodnotu, pokiaľ ide o sanitárnu techniku ​​a kúpeľňovú keramiku. Výrobná sieť zahŕňa 26 výrobných zariadení, z ktorých 4 sa nachádzajú v zámorí. Skupina má sídlo v Rapperswil – Jona vo Švajčiarsku, s takmer 12 000 zamestnancami.

Školiteľ p. Benetin žiakov oboznámil najprv s históriou spoločnosti a historickým vývojom sanitárnej techniky – splachovacej nádržky. Neskôr predstavil sanitárnu techniku, jej správnu montáž a servis. Všetky produkty táto spoločnosť vyvíja a vyrába – produkty šetrné k životnému prostrediu, šetriace zdroje, odolné produkty, riešenia pre ekologické budovy a výrobné procesy, ktoré minimalizujú spotrebu vody a energie. Čistá a pitná voda boli pre GEBERIT už mnoho rokov kľúčovými témami. Oblasťami záujmu sú aj témy ako zodpovedné vzdelávanie, sociálne projekty so žiakmi a uvedomenie si spoločenskej zodpovednosti v dôležitej otázke vody.

Certifikát, ktorý žiakov oprávňuje na montáž a poskytovanie predĺženej záruky produktov dostanú žiaci na konci štúdia spolu s výučným listom. Ďakujeme p. Benetinovi za kvalitné a kvalifikované školenie, spoluprácu a materiálnu podporu pri vzdelávaní našich žiakov.

 

Pripravujeme:

4. apríl 2023 – exkurzia SLOVARM Myjava (IV.C TEZB)

13. apríl 2023 – odborná prezentácia + infomobil JIKA – LAUFEN

21. apríl 2023 – odborné školenie s praktickými ukážkami náradia REMS