EXKURZIA ACADEMIA ALCADRAIN 2024

18. marca 2024 sme opäť mohli absolvovať odbornú exkurziu do Academie Alcadrain aj prehliadku výrobných hál v Břeclavi. Zúčastnili sa žiaci III.B (mechanik stavebnoinštalačných zariadení) a III.C (technik energetických zariadení budov).

Ráno sme sa stretli pri škole a autobusom sme sa vydali na cestu do ČR – Břeclavi. Po troch hodinách cesty s malou prestávkou nás privítal školiteľ Ivo Fischer. Postupne sme si prešli celú výrobu, žiaci mohli vidieť, ako vznikajú produkty, s ktorými sa budú v praxi stretávať – plastové nádržky k wc, sifóny, odtokové žľaby, pred stenové systémy wc, sedátka na wc, vonkajšie odvodňovacie žľaby a mosadzné fitingy.

Po prehliadke výroby bola krátka prestávka s občerstvením pre žiakov. Pán Fischer následne žiakom predstavil v showroome Alcadrain postupne celý výrobný program, ako aj inovované predstenové WC moduly a ovládacie splachovacie tlačidlo s možnosťou dávkovania tabliet, proti tvorbe vodného kameňa.

Spomenul žiakom, že sa zlúčili so spoločnosťou FV Plast a teda ponúkajú už aj potrubia, ako ucelený potrubný systém. Informoval aj o novinke suchej výstavby systéme Alcafix. Žiaci si mohli výrobky aj doslova „ohmatať“ a vyskúšať ich rozobrať a zložiť. V priestoroch Academie si mohli výrobky fotiť, zobrať si katalóg výrobkov, ale aj diskutovať.

Veríme, že si rozšírili svoje odborné znalosti v oblasti sanitárnej techniky, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.