V piatok 16. júna 2023 sme pripravili v areáli školy na Tulipánovej ulici prezentačný deň spoločnosti ALCADRAIN aj s praktickými ukážkami v ich infomobile.

Spoločnosť Alcadrain bola založená v roku 1998 ako rodinná česká firma pod názvom Alcaplast. V roku 2022 zmenila názov v rámci vzniku skupiny Alca Group a spojila sa s ďalšími dvoma firmami – Alcapipe, najväčšieho českého výrobcu potrubných systémov, predtým známeho pod názvom FV Plast a Alcafix zaoberajúcou sa výrobou modulárnych systémov pre výstavbu a rekonštrukciu kúpeľňových priestorov a toaliet. Spoločnosť je aj jedným zo sponzorov medzinárodnej súťaže Mladý stavbár, ktorú naša škola organizuje už 13 rokov.

Vytvárať výrobky, ktoré spoľahlivo fungujú, spĺňajú požiadavky zákazníkov a obohacujú kvalitu života, je cieľom spoločnosti Alca Group.

Spoločnosť prezentoval zástupca spoločnosti pán Fischer. Žiakom postupne predstavil výrobné portfólio spoločnosti v infomobile. Konkrétne sa zameral na novinky a technológie v oblasti sanitárnej techniky – nové predstenové inštalačné systémy, modulárny systém pre výstavbu a rekonštrukciu kúpeľňových priestorov a toaliet suchou výstavbou, modulárny systém Alcasolar  s riešením na upevnenie fotovoltických panelov na ploché strechy a na potrubné systémy Alcapipe.

V rámci vyučovania odborných predmetov navštívili infomobil žiaci týchto ročníkov s majstrami a učiteľmi:  I.C – odbor TEZB, I.G – odbor inštalatér, II.B – odbor MSIZ, III.C – odbor TEZB, III.D – odbor MSIZ.