Majstrovstvá Slovenska v prekážkovom behu – Štrba Race 2022

Počas prvého októbrového týždňa sme sa zúčastnili s našimi žiakmi Majstrovstiev Slovenskej republiky družstiev stredných škôl v prekážkovom behu – Štrba Race 2022. Súťaž sa konala v športovom areáli na Štrbskom Plese a organizovalo ju Národné športové centrum a vyhlasovateľom pretekov bolo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.  Celkovo sa jej zúčastnilo 315 žiakov zo 79 školských družstiev z celého Slovenska.

Súťažili zmiešané družstvá – dve dievčatá a dvaja chlapci. Našu školu reprezentovali žiačky zo IV. A Zuzana FecenkováVanesa Honíšková, z chlapcov Lukáš Bednár z III.BDaniel Grochal z II.A.

Keďže išlo o 1. ročník súťaže, nevedeli sme celkom presne, čo nás čaká. Na trati dlhej 2 km sa nachádzalo 17 náročných prekážok a nevyspytateľný terén. Všetkým našim súťažiacim sa podarilo trať úspešne zdolať a bez zranení sa dostali do cieľa.

Aj keď prvé tri miesta obsadili žiaci zo športových škôl, naši žiaci skončili so cťou v strede výsledkovej listiny. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže a dúfame, že pritiahneme aj nových pretekárov. Žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.