Odborná exkurzia – Academia ALCADRAIN 2022, Břeclav

Po troch rokoch sme opäť mohli pripraviť a absolvovať odbornú exkurziu Academia Alcadrain a prehliadku výrobných hál v Břeclavi. Konala sa v stredu 6. apríla 2022. Zúčastnili sa jej žiaci z II.D (mechanik stavebnoinštalačných zariadení) a III.C (technik energetických zariadení budov).

Ráno sme sa stretli pri škole a malým dvadsaťmiestnym mikrobusom sme sa vydali na cestu do mesta Břeclav v Českej republike. Po troch hodinách cesty s malou prestávkou nás privítal školiteľ p. Fischer. Každý dostal reflexnú vestu a mohli sme sa presunúť do výrobných hál, prešli sme celú výrobu produktov. Žiaci mohli vidieť ako vznikajú veci, s ktorými sa budú v praxi stretávať (plastové nádržky k wc, sifóny, odtokové žľaby, pred stenové systémy wc, sedátka na wc a mosadzné fitingy).

Po prehliadke výroby bola krátka prestávka s občerstvením pre žiakov. Pán Fischer následne žiakom predstavil v Academii Alcadrain postupne celý výrobný program ako aj inovované predstenové WC moduly a ovládacie splachovacie tlačidlo s možnosťou dávkovania tabliet proti tvorbe vodného kameňa. Spomenul žiakom, že sa zlúčili so spoločnosťou FV Plast a teda ponúkajú už aj potrubia, ako ucelený potrubný systém. Informoval aj o čerstvej novinke suchej výstavby systéme Alcafix. Žiaci si mohli výrobky aj doslova „ohmatať“ a vyskúšať ich rozobrať a zložiť. V priestoroch Academie si žiaci mohli výrobky fotiť, zobrať si katalóg výrobkov ako aj diskutovať.

Nasledovala cesta späť a konštatovanie, že si žiaci opäť raz rozšírili  obzory a pripravili sa na certifikačné školenie u nás na škole. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.