Dňa 21.mája 2024 sa žiaci študijných odborov technik energetických zariadení budov a mechanik stavebnoinštalačných zariadení zúčastnili odbornej exkurzie vo výrobnom závode spoločnosti IMMERGAS v meste Poprad.

Spoločnosť IMMERGAS je talianskeho pôvodu a zameriava sa na výrobu plynových kotlov, tepelných čerpadiel a vysoko účinných kondenzačných kotlov. V roku 2008 otvorili v Poprade výrobný závod Immergas Europe.

Pri výrobe sa kladie veľký dôraz nielen na kvalitu materiálov, z ktorých sú kotly vyrábané, ale taktiež na kvalitu výrobného procesu a výstupnú kontrolu kvality produktov. Aktuálne je v procese 5 výrobných liniek – 2 linky na výrobu tradičných kotlov, 2 linky na výrobu kondenzačných kotlov a 1 linka na prípravu CKD komponentov.

Spoločnosť je úspešným hráčom v slovenskom ekonomickom prostredí s dobrými subdodávateľskými vzťahmi a zamestnáva okolo 150 ľudí, ktorí tvoria hodnoty, filozofiu a víziu celej spoločnosti a napomáhajú jej postupne rásť.

Zástupcovia spoločnosti sa nám maximálne venovali, ukázali nám proces výroby niektorých typov plynových kotlov, ktoré sa následne distribuujú nielen do Európy, ale putujú aj na ázijský trh.

Na záver exkurzie sme od zástupcov firmy IMMERGAS dostali tričká s logom firmy a pozvanie na obed v miestnej reštaurácii. Ďakujeme!