Odborná prezentácia – IMMERGAS 2024, Trenčín

So žiakmi končiaceho ročníka v odbore technik energetických zariadení budov sme sa vybrali 7. marca 2024 vlakom do Trenčína –  Zlatoviec, kde sídli spoločnosť Immergas. Nachádza sa tam aj školiace stredisko a showroom zameraný na kondenzačné kotly a tepelné čerpadlá.

Zástupcovia spoločnosti Ing. Miščík a Ing. Kováč si pre žiakov pripravili prezentácie na témy: kondenzačná technika – kotly a tepelné čerpadlá. Tieto dve témy majú žiaci na maturitnej ústnej skúške ako otázky, takže im prišlo vhod zopakovať si ich pred blížiacimi sa maturitami.

Každý dostal aj darček a malé pohostenie. Tento rok oslavuje spoločnosť 60 rokov a v súčasnosti pôsobí vo viac ako 30 krajinách sveta. So značkou pracuje cca 400 kvalifikovaných inštalatérov, ktorí sú certifikovanými partnermi.

Ďakujeme zástupcom spoločnosti a riaditeľovi Ing. Ilenčíkovi za možnosť navštíviť a vyškoliť žiakov, ale hlavne diskutovať a vymieňať si poznatky z oblasti tepelnej techniky. Tešíme sa aj na exkurziu do výrobného závodu spoločnosti v Poprade, ktorá sa uskutoční v máji.