ODBORNÁ PREZENTÁCIA IMMERGAS 2024

V oblasti tepelnej techniky sme začali spoluprácu aj so spoločnosťou Immergas, ktorá pochádza z Talianska a bola založená v roku 1964. V súčasnosti pôsobí vo viac ako 30 krajinách sveta. Je to predávaná spoľahlivá značka vysokej kvality s viac ako 8 miliónmi predaných kotlov po celom svete a pracuje s ňou viac ako 400 kvalifikovaných a certifikovaných inštalatérov.

Zo žiakmi končiacich ročníkov v odbore inštalatér a mechanik stavebnoinštalačných zariadení sme sa vybrali 8. februára 2024 vlakom do Trenčína Zlatoviec, kde sa nachádza sídlo spoločnosti so školiacim strediskom a showroom zameraný na kondenzačné kotly a tepelné čerpadlá.

Zástupcovia spoločnosti Ing. Miščík a Ing. Kováč si pre žiakov pripravili prezentácie na témy: kondenzačná technika – kotly a tepelné čerpadlá. Žiaci diskutovali s prednášajúcimi, pretože sa už s výrobkami sa stretli v praxi na individuálnom odbornom výcviku. Každý dostal aj darček a malé pohostenie.

Ďakujeme zástupcom spoločnosti za možnosť navštíviť firmu, vyškoliť našich budúcich absolventov, ale hlavne diskutovať a vymieňať si poznatky z oblasti tepelnej techniky. Tešíme sa na stretnutie v marci, kedy si toto školenie zopakujeme so žiakmi odboru technik energetických zariadení budov.