Odborná prezentácia – VIESSMANN 2024

V oblasti tepelnej techniky sme začali spoluprácu so spoločnosťou Viessmann. Je to rodinný podnik štvrtej generácie s viac ako 100-ročnou históriou a pomáha zlepšovať kvalitu života ľudí pomocou inovatívnych technológií. Počas tohto obdobia sa spoločnosť vyvinula z výrobcu vykurovacích zariadení na poskytovateľa inteligentných riešení v oblasti vykurovania a energetiky.

Zástupca spoločnosti Ing. Banický sa v prezentácií zameral na sekciu tepelných čerpadiel. Žiakom postupne predstavil výhody, princíp fungovania, typy a možnosti úspor pri použití tepelného čerpadla ako zdroja tepla. Ďalej žiakom predstavil novinku Viessmann Invisible. Je to priestorovo úsporné riešenie, ktoré sa dá takmer neviditeľne integrovať do miestnosti. Toto kompaktné systémové riešenie obsahuje tepelné čerpadlo, zásobník TUV a rekuperáciu.

Po prezentácií sa žiaci presunuli do učebne vykurovania, kde im bola predvedená aj praktická ukážka komponentov a funkcie tepelného čerpadla Vitocal 200 S. Zástupca spoločnosti nám prisľúbil, že pre vybraných žiakov vie zabezpečiť servisného technika, ktorý im na našom tepelnom čerpadle ukáže celý servisný úkon.

Prezentácia bola určená pre žiakov končiacich ročníkov v odboroch TEZB, MSIZ a inštalatér.

Ďakujeme Ing. Banickému za odbornú prezentáciu a praktickú ukážku. Budeme radi, keď príde servisný technik predviesť žiakom servisný úkon tepelného čerpadla.