Odborné školenie – AGON A SCHELL

Pre žiakov končiacich ročníkov v odbore mechanik stavebnoinštalačných zariadení (MSIZ) a technik energetických zariadení budov (TEZB) sme opäť pripravili deň plný nových odborných informácií v oblasti vykurovania a sanitárnej techniky.

Konal sa 29. novembra 2022 v priestoroch praktického vyučovanie na Bánovskej ceste. Využili sme priestor prednáškovej sály, ktorá je súčasťou novej haly pre drevo odbory. Prvá časť patrila spoločnosti AGON, ktorá sa zaoberá návrhom zónových regulácií vykurovacích systémov a inteligentných systémov vykurovania, meraním energií a prístupovými systémami – smart home.

Konateľ spoločnosti pán Noga vo svojej prezentácií a následnej diskusii oboznámil žiakov s návrhmi a riešeniami regulácie vykurovacích systémov rodinných a bytových domov. Vysvetlil im, že s klasickým neefektívnym spôsobom regulácie vykurovania sú spojené mnohé problémy. Inteligentný systém vykurovania a zónová regulácia premení obyčajnú reguláciu na maximálne efektívnu a zaručuje automatické riadenie. Medzi ďalšie výhody patrí ovládanie vykurovania, nech ste kdekoľvek na svete, úspora nákladov až 23 %  a bezdrôtový systém. Čo je najzaujímavejšie, návratnosť investície je do štyroch rokov.

Školenie spoločnosti SCHELL viedol zástupca spoločnosti pán Bahník. V úvode žiaci dostali malý darček – tašku s perom, metrom a katalógom výrobkov. Spoločnosť je zameraná na výrobu sanitárnych samozatváracích aj elektronických, senzorových armatúr, splachovacích systémov pre WC,  pisoáre, pripojovacích rohových ventilov a nezámrzných ventilov. Tento rok prekročili 600 miliónov vyrobených a namontovaných kusov rohových ventilov.

Žiakom predstavil výrobky, ako aj novinky spoločnosti, ktoré majú montážnikom uľahčiť, zjednodušiť a zrýchliť prácu. Demonštroval im vzorky výrobkov a cez inštruktážne videá vysvetlil správnu montáž. Poukázal na to, že návod je pri každom produkte a je veľmi dôležitý, pretože v praxi sa často stretávame s tým, že sa návody nečítajú.

Obidve spoločnosti spolupracujú s našou školou nielen formou odborných či certifikačných školení, ale prispievajú aj materiálom na súťaž a výučbu žiakov. Zástupcom spoločností Schell a AGON ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Pripravujeme:   

  • január 2023 – certifikačné školenie Alcadrain pre končiace ročníky, odbor inštalatér, MSIZ, TEZB
  • apríl 2023 – odborné školenie a infomobil JIKA – LAUFEN