Odborné školenie – AZ CAR a VALEO

14. mája 2024 sa v dielňach našej školy na Bánovskej ceste v Žiline uskutočnilo odborné školenie a prezentácia, ktoré pripravila spoločnosť AZ CAR. Zastupoval ju p. Ďuroška, manažér pre servisnú techniku. Prezentácie sa zúčastnili žiaci IV.B (mechanik hasičskej techniky) majstri odbornej výchovy a vybraní partneri spoločnosti AZ CAR.

AZ CAR ako predajca náhradných dielov pre osobné a nákladné automobily bola založená v roku 2004. Aktuálne má viac ako 170 zamestnancov a distribúciu náhradných dielov zabezpečuje 80 rozvozových áut po celom Slovensku.

Firma Valeo bola založená v roku 1923 vo Francúzsku. Jej prvotnou výrobnou náplňou boli diely pre brzdy a spojky, po vojne sa stali hlavným výrobným artiklom spojky. Je jednou z najväčších spoločností vyrábajúcich komponenty pre automobilový priemysel, pôsobí v 32 krajinách a svojimi produktami zásobuje priamo montážne linky automobiliek. V jej portfóliu nájdeme produkty pre bezpečnosť, klimatizačné systémy, osvetlenia ako aj elektronické systémy vozidiel.

Tech’care promotér Valeo pre CZ a SK p. Popelka sa vo svojej prezentácii zameral na klimatizačný systém – predstavil princíp a fungovanie klimatizácie, vysvetlil jednotlivé komponenty, servis, údržbu systému a na záver vykonal praktickú ukážku plnenia klimatizácie pomocou plničky.

Ďakujeme spoločnostiam AZ CAR a VALEO za odborné školenie a tešíme sa na nové témy – spojky a prevodovky, ktoré predstavia žiakom v budúcom školskom roku.