Odborné školenie – MAPEI 2024

Dňa 5. marca 2024 sa v dielňach praktického vyučovania na Bánovskej ceste 9 v Žiline konalo ďalšie zo série odborných školení. Pre našich žiakov a majstrov odbornej výchovy sú prínosom v odbornom vzdelávaní a ponúkajú možnosť spoznať etablované stavebné spoločnosti, ich produkty a služby. Školenia sa zúčastnili žiaci z odboru murár II.G a III.G triedy s majstrami OV.

Tentokrát sa prišla prezentovať talianska spoločnosť MAPEI, ktorú zastupovali Peter Macko (technik pre stredné Slovensko), Michal Spaček (produkt manažér pre zatepľovacie systémy a fasády) a Milan Zagrapan (obchodno-technický zástupca pre žilinský kraj).

Spoločnosť MAPEI, ktorá bola založená v roku 1937 patrí aktuálne medzi popredných svetových výrobcov stavebnej chémie. Má výrobné prevádzky na piatich kontinentoch a dvadsať produktových rád.

Školenie bolo zamerané na prezentáciu výrobkov z oblasti sanačných systémov, zároveň obsahovalo aj praktické ukážky s použitím jednozložkových hydroizolácií Mapegum/Plastimul, dvojzložkovej hydroizolácie Mapelastic, cementovej škárovacej hmoty Ultracolor Plus a epoxidovej škárovacej hmoty Kerapoxy Easy Design.

Ďakujeme spoločnosti MAPEI za odborné znalosti, ktoré budú môcť žiaci a majstri OV využiť pri svojej výučbe a práci.