Odborné školenie THERMO CONTROL 2024

Pre žiakov tretích ročníkov v odbore technik energetických zariadení budov (TEZB) a mechanik stavebnoinštalačných zariadení (MSIZ) sme pripravili v tomto školskom roku už poslednú odbornú prednášku. Začali sme spoluprácu so spoločnosťou Thermo control, ktorá pôsobí už 16 rokov na trhu. Je výhradným distribútorom termostatov a regulačnej techniky SALUS Controls na Slovensku. Zaoberá sa tiež distribúciou cirkulačných a elektronických obehových čerpadiel, prvkov podlahového vykurovania a magnetických filtrov.

Zástupca spoločnosti pán Nešpor žiakom predstavil, čo všetko, prečo a ako vieme regulovať. V rámci diskusie sa veľa pýtali, téma ich zaujala. Zaujímali sa o Smart Home inteligentný systém automatizácie budov, založený na spárovaných a prepojených zariadeniach, ktorými môžete riadiť váš domov napr. vykurovanie, chladenie, osvetlenie, rolety, brány, bezpečnosť a iné.

Ďakujeme pánovi Nešporovi za zaujímavé informácie a veríme, že sa podarí aj modernizácia výuky v elektro laboratóriu na praktickom vyučovaní s vybavením od spoločnosti Thermo control.