Odborné školenie WAGNER a RIGIPS 2024

26. marca 2024 sa konala odborná prezentácia a školenie, ktoré organizujeme počas celého roka pre všetky ročníky a odbory štúdia. Tentokrát nás prišli navštíviť zástupcovia značiek WAGNER a RIGIPS. Na školení sa zúčastnili žiaci II.G triedy učebného odboru murár spolu s majstrami odbornej výchovy.

Značku WAGNER prezentoval konateľ spoločnosti E-CORECO SK Roman Adamík, ktorá exkluzívne dodáva striekacie systémy tohto výrobcu na slovenský trh. V portfóliu majú aj sortiment určený pre profesionálnych maliarov a firmy zaoberajúce sa striekaním rôznych materiálov na komerčnej úrovni.

RIGIPS zastupovali zo spoločnosti SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS páni Aleš Leitner (produkt manažér), Roman Čierny (aplikačný technik) a Michal Novodomský (špecialista predaja). V rámci odborného školenia sa zamerali na aplikáciu tmelu Rigips Vario v kombinácii so sadrokartónovou doskou 4PRO, ďalej prezentovali prácu so stierkou Promix Airless v kombinácii s rúnom Vertex a nakoniec vyskúšali omietku Rimano Multi v kombinácii so sieťkou Vertex.

Ďakujeme zástupcom firiem za odovzdanie cenných rád, skúseností a v neposlednom rade za praktické ukážky moderných techník a technológií, ktoré budú naši žiaci využívať v praxi.