Žiaci končiacich ročníkov v odboroch TEZB, OSV, MHT, TD a ODNV absolvovali 13. a 14. mája 2026 praktickú časť maturitnej skúšky.
Slávnostné zahájenie pre všetkých bolo ráno 13. mája v prednáškovej miestnosti dielní praktického vyučovania na Bánovskej ceste 9. Celoškolská predsedníčka maturitnej komisie Ing. Daniela Hudecová žiakom zaželala veľa úspechov pri práci.
Žiaci sa následne rozišli na jednotlivé pracoviská k majstrom OV, kde im boli predstavení členovia jednotlivých hodnotiacich komisií a vyžrebovali si témy. Pracovali na rôznych zadaniach s materiálmi a komponentami od sponzorov, ktorí podporujú našu školu, ale aj na stavbách u zmluvných partnerov. Vo štvrtok 14. mája bolo vyhodnotenie po jednotlivých odboroch. Konštatujeme s radosťou, že všetkým sa podarilo úspešne absolvovať praktickú časť maturitnej skúšky.
Na záver ďakujeme všetkým kolegom, ktorí sa pričinili o profesionálny a bezproblémový priebeh v tomto školskom roku.