Prezentačný deň a certifikačné školenie – CALEFFI

Vo štvrtok 4. mája 2023 nás navštívil zástupca spoločnosti CALEFFI, aby žiakom končiacich ročníkov odboru TEZB a MSIZ predstavil kvalitné výrobky, s ktorými sa budú stretávať v praxi počas výkonu svojho remesla.

Spoločnosť CALEFFI vyvíja a vyrába komponenty pre vykurovacie, klimatizačné a vodovodné systémy, systémy na meranie tepla a špecifické komponenty pre systémy obnoviteľnej energie. Je vedúcim talianskym výrobcom týchto vysoko kvalitných súčiastok od roku 1961. Pokračujeme v spolupráci, pretože chceme, aby naši žiaci mali širší rozhľad a boli odborníkmi na svojom mieste.

Školenie viedol zástupca spoločnosti pán Galan. Postupne predstavil na školení výrobné portfólio spoločnosti. Konkrétne sa zameral na armatúry pre vykurovanie – odvzdušňovacie ventily, odlučovače, kompozitné odlučovače s magnetom DIRTMAG.

Pri vykurovacích systémoch informoval žiakov o sprístupnení súborov inštalačných schém BIM, ktoré sú k dispozícií na stiahnutie zadarmo na linku: https://www.caleffi.com/slovakia/sk/news/teraz-su-k-dispozicii-subory-instalacnych-schem-bim

Žiaci sa zoznámili aj s virtuálnymi modelmi produktov. Dostupná je aplikácia, ktorá  používateľovi interaktívnym spôsobom umožňuje objaviť všetky špeciálne vlastnosti produktu pomocou 3D CAD. Kliknutím na tlačidlá získate pohľad na rozložený produkt, rez produktu, prístup k technickej dokumentácii a funkčné vlastnosti a to všetko s grafikou najvyššej kvality. Nepochybne to bude pre žiakov benefit, ktorý využijú v praxi.

Pripravujeme:

16. jún 2023 – Odborné školenie + infomobil spoločnosti ALCADRAIN – 1., 2. ročníky MSIZ, TEZB, inštalatér.