Prezentačný deň a odborné školenie – REMS 2023

V piatok 21. apríla 2023 sme kontinuálne pokračovali v sérií odborných a certifikačných školení a prezentačných dní. Tentokrát sa predstavila spoločnosť REMS.

Spoločnosť REMS od svojho založenia v roku 1909 vyvíja produkty pre spracovanie potrubí, najmä pre inštalatérov sanitárnych rozvodov a vykurovania. Dnes je popredným výrobcom strojov a nástrojov na spracovanie rúr. 

Školenie viedli zástupcovia spoločnosti pán Rečka a Javorský. Určené bolo pre žiakov končiaceho ročníka študijného odboru technik energetických zariadení budov (TEZB), ale zúčastnili sa aj žiaci 2. ročníka odboru inštalatér a 1. ročníka odboru TEZB. Prítomní boli aj majstri odborného výcviku pán Ondráš a Pidík.

Postupne si predstavili výrobky a konkrétne sa zamerali na tie, ktoré má vo výbave k dispozícií na výuku aj naša škola. Jedná sa o zmrazovač rúr CO₂, radiálne lisovanie – lisovačka s nadstavcami, hydraulická ohýbačka – ohýbanie rúr, zariadenie na tlakovú skúšku potrubí, preplachovanie a plnenie potrubí, závitorezy s reznými hlavami – ručné aj elektrické, elektrické priamočiare píly na rezanie rúr, ručný rozťahovač medených rúr – tvrdé a mäkké spájkovanie a rôzne náradie na montáž potrubí.

Žiakov zoznámili so všetkými spomínanými nástrojmi a náradím, predviedli, ako sa s nimi pracuje a hlavne ako sa o náradie a nástroje stará. Servis je dôležitý, pretože za vykonanú prácu ručí ten, kto ju vykonal – teda inštalatér, montážnik. Spoločnosť ponúka bezplatnú kontrolu lisovacích klieští – meranie sily lisovania.

V rámci vyučovania odborného výcviku sme radi, že sme mohli žiakom a majstrom pripraviť ďalší prezentačný deň bohatý na nové informácie. Ďakujeme zástupcom spoločnosti za školenie a za reklamné predmety, ktoré skrášlia naše dielne a učebne praktického vyučovania.

Pripravujeme:

3. máj 2023 – Odborná prezentácia KORADO (IV.B, IV.C, III.G)

4. máj 2023 – Odborná prezentácia CALEFFI (IV.B, IV.C, III.G, II.G, I.C)