PREZENTAČNÝ DEŇ – ALCADRAIN 2024

V pondelok 10. júna 2024 sme pripravili v areáli školy na Tulipánovej ulici prezentačný deň spoločnosti ALCADRAIN aj s praktickými ukážkami v ich infomobile.

Spoločnosť Alcadrain bola založená v roku 1998 ako rodinná česká firma pod názvom Alcaplast. V roku 2022 zmenila názov v rámci vzniku skupiny Alca Group. Je najväčším výrobcom sanitárnej techniky v strednej a východnej Európe, vyrába viac ako 1000 výrobkov sanitárnej techniky – ventily, sifóny, moduly, žľaby, vpuste, WC sedátka a ďalší sortiment.

Alcadrain stojí v skupine Alca Group vedľa ďalších dvoch firiem – Alcapipe, najväčšieho českého výrobcu potrubných systémov, predtým známeho pod názvom FV Plast, a Alcafix zaoberajúcou sa výrobou modulárnych systémov pre výstavbu a rekonštrukciu kúpeľňových priestorov a toaliet.

Spoločnosť prezentoval zástupca spoločnosti pán Fischer. Žiakom postupne predstavil výrobné portfólio spoločnosti v infomobile. Konkrétne sa zameral na novinky a technológie v oblasti sanitárnej techniky, potrubí a aj systém Alcafix – modulárny systém pre uľahčenie výstavby, alebo rekonštrukcie bez mokrých procesov murovania.

V rámci vyučovania odborných predmetov navštívili infomobil žiaci a učitelia odborných predmetov z I.C a II.C (študijný odbor TEZB) a I.G – učebný odbor inštalatér.