Prezentačný deň – Jika Laufen

V piatok 14. apríla 2023 sme pripravili v areáli školy na Tulipánovej ulici prezentačný deň spoločnosti JIKA – LAUFEN CZ aj s praktickými ukážkami v ich infomobile.

Spoločnosť Laufen CZ vznikla v roku 1999 a zastupuje značky Laufen, Roca a Jika nielen na českom a slovenskom trhu, ale aj v ďalších štátoch strednej a východnej Európy. Sanitárna keramika Jika sa vyrába už od roku 1878. Je významnou súčasťou švajčiarskeho koncernu Laufen a od roku 1999 patrí do skupiny španielskej firmy Roca, ktorá je najväčším európskym výrobcom sanitárnej keramiky.

Do výrobného sortimentu spoločnosti patria kompletné kúpeľne – sanitárna keramika (kúpeľňové sety a ostatné výrobky), kúpeľňový nábytok, vane a vaničky, sprchové kúty, vaňové zásteny, batérie a kúpeľňové doplnky. Súčasťou spoločnosti sú dva výrobné závody s dlhoročnou tradíciou. Jeden zo závodov sa nachádza v Bechyni, druhý je v Znojme.

Spoločnosť prezentoval zástupca spoločnosti pán Žák. Žiakom postupne predstavil výrobné portfólio spoločnosti v infomobile. Konkrétne sa zameral na novinky a technológie v oblasti sanitárnej keramiky, inteligentné ovládanie bidetovacieho WC RIVA, vodovodných batérií a pod omietkových batérií.

V rámci vyučovania odborných predmetov navštívili infomobil v areáli školy žiaci týchto ročníkov s učiteľmi:  I.C – odbor TEZB, II.G – odbor inštalatér, IV.C – odbor TEZB, III.C – odbor TEZB, III.D – odbor MSIZ a IV.B – odbor MSIZ.

 

Pripravujeme:

3. máj 2023 – odborná prezentácia KORADO – vykurovacie telesá (III.G, IV.B, IV.C)

17. – 19. máj 2023 – kurz odbornej spôsobilosti elektrotechnika § 21 (Vyhl. č. 508/2009 Z. z.)