Školský turnaj vo florbale

Po dvoch rokoch poznačených pandémiou COVID sa naši žiaci dočkali a mohli sme opäť zorganizovať školský turnaj vo florbale. Tento šport sa na našej škole teší mimoriadnej popularite. Svedčí o tom aj fakt, že turnaja sa zúčastnilo 88 žiakov zo 14 tried.

Turnaj pozostával z dvoch postupových kôl a jedného finálového kola. Do finálového turnaja sa prebojovali tri najlepšie mužstvá z každého postupového kola.

Triedy – I.B, I.D, II.C, III.B, III.C a IV.B sa v piatok 22. apríla 2022 zišli v telocvični našej školy, aby odohrali finálový turnaj vo florbale. Hralo sa systémom dvoch skupín a víťazi si zahrali finále o prvé a druhé miesto. Stretli sa v ňom triedy II.C a IV.B. Keďže v riadnom hracom čase sa nerozhodlo, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich mali viac šťastia chlapci z II. C triedy, a tak sa mohli oprávnene tešiť z celkového víťazstva v turnaji.

Za II. C v turnaji nastúpili – Filip Girhardt, Dominik Hrehor, Matúš Nehaj, Igor Szabo, Dávid Bačinský a Marek Laščiak.

Turnaj bol napínavý až do konca a mali sme možnosť vidieť veľa pekných florbalových momentov. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Víťazom srdečne blahoželáme a ostatným hráčom ďakujeme za účasť.

Konečné poradie turnaja:

  1. II.C
  2. IV.B
  3. III.C
  4. III.B
  5. I.B
  6. I.D