Skvelý úspech na okresných majstrovstvách stredných škôl vo florbale!

Začiatkom novembra sa naše chlapčenské a dievčenské družstvo zúčastnilo na okresných majstrovstvách stredných škôl vo florbale, ktoré sa konali v priestoroch Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline.

Najskôr hrali chlapci, ktorým sa moc nedarilo. Odohrali dva zápasy v skupine s bilanciou jedna remíza, jedna prehra a skončili v skupine tretí, čo znamená, že sa nedostali ďalej.

Výsledky chlapcov na turnaji:

SOŠ stavebná Žilina  – Stredná zdravotnícka škola Žilina  2:2

SOŠ stavebná Žilina –  SSOŠ Pro scholaris  1:5

Našu školu reprezentovali títo žiaci: Tomáš Hyža, Ján Vraniak a Šimon Žatkuľák (IV.A), Dávid Birtus, Patrik Sebastián Majoroš a Filip Uličný (III.A), Filip Girhardt a Samuel Firda (III.C), Patrik Jančo (III.D) a Richrad Vojtkuliak (II.D).

O tri dni neskôr sa turnaja zúčastnili aj dievčatá, ktorým sa darilo veľmi dobre! V skupine odohrali tri zápasy, s bilanciou dve víťazstvá a jedna remíza. Ako víťazky skupiny so siedmimi bodmi postúpili do finále!

Vo finále sa stretli so žiačkami Strednej odbornej školy športovej. Dievčatá odohrali pekný a napínavý finálový zápas, kde padlo veľa gólov. Síce sme prehrali 6:3, ale určite môžeme byť na naše dievčatá hrdí za krásne druhé miesto!

Výsledky dievčat na turnaji:

SOŠ stavebná Žilina  – Bilingválne gymnázium Žilina 3:2

SOŠ stavebná Žilina  – Gymnázium sv. Františka 3:3

SOŠ stavebná Žilina  – Dopravná akadémia 5:1

Finále: SOŠ stavebná Žilina  – Športové gymnázium Žilina 3:6

Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Zuzana Fecenková (IV.A), Eva Mária Porubiaková (III.A), Viktória Paršová a Natália Sýkorová (III.A), Patrícia Kypusová, Nina Mičudová a Kornélia Majerčíková (I.A).

Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým zúčastneným chlapcom a dievčatám, za pekné športové výkony a za vzornú reprezentáciu školy.