11. ročník súťaže Tímový záchranár 2022

Dňa 13. apríla 2022 sa 3 tímy reprezentujúce našu školu zúčastnili hasičskej súťaže TÍMOVÝ ZÁCHRANÁR, ktorú organizuje Žilinská univerzita – Fakulta bezpečnostného inžinierstva (Katedra požiarneho inžinierstva) a Dobrovoľný hasičský zbor Žilina. Súťaž prebiehala vo výcvikovom areáli Strednej školy požiarnej ochrany Ministerstva vnútra SR v Považskom Chlmci.

Súťažili dvojčlenné tímy a účastníci boli rozdelení do troch kategórií: muži – vysoké školy, muži – stredné školy, a ženy. Súťaže sa zúčastnili aj záchranárske tímy zo škôl z Českej republiky.

Súťaž bola organizovaná v dvoch častiach – vedomostná a športová časť. Vedomostná časť bola zameraná na všeobecný prehľad o ochrane pred požiarmi. V športovej časti boli jednotlivé disciplíny zložené zo špeciálnych úloh – napr. záchrana zraneného, prenos materiálu, vytvorenie vedenia a jeho prevlečenie cez auto vrak, vyťahovanie pneumatík do poschodia, stáčanie hadíc,  údery ťažkým kladivom na hammerboxe, ťahanie auta, prenos pneumatiky nákladného auta na 20 m atď. Pri prekonávaní trasy mal každý záchranár na chrbte záťaž v podobe autonómneho dýchacieho prístroja.

Súťažné družstvá tvorili žiaci študijného odboru mechanik hasičskej techniky v zložení:

  1. Jakub Kordiak a Miroslav Pauček (IV.B)
  2. Patrik Fisher a Štefan Žatkuľák (IV.B)
  3. Šimon Orávik a Milan Dorman (III. B)

Tím mladých záchranárov Jakub Kordiak a Miroslav Pauček podal skvelý výkon a umiestnil sa na stupňoch víťazov. Obsadili vynikajúce prvé miesto a pri vedomostnej súťaži nezaznamenali žiadne trestné sekundy, čo dokazuje ich kvalitnú teoretickú prípravu. Blahoželáme im za vynikajúcu reprezentáciu našej školy a taktiež aj  ostatným chlapcom!