Týždeň dobrovoľníctva 2023

Týždeň dobrovoľníctva prináša rôznorodé dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Nezáleží na tom, či máte alebo nemáte skúsenosti s dobrovoľníctvom. Každý sa môže zapojiť.

Heslom ročníka 2023 je – ZAČNIME LETO DOBROM. Týždeň dobrovoľníctva sa tento rok uskutočnil v novom termíne, pred letnými prázdninami – 23. – 29. júna 2023.

Do jednej z aktivít sa dňa 29.6.2023 zapojili aj žiaci našej školy z I.A a III.A triedy (študijný odbor BOZP a TL) – Anetka Skybíková, Miška Gabrišová, Kristínka Sventeková a Janko Tichý Spolu s p. učiteľkou Stanislavou Kovácsovou pomáhali v Kysuckej knižnici v Čadci už tretí krát.

Triedili sme v sklade vyradené knihy. Tie, ktoré boli ešte použiteľné, poputujú do Knihobúdiek, ostatné sme pripravili na zber papiera. Práca nám išla spoločne „od ruky“, čakalo nás aj občerstvenie.

Prežili sme pekný a plnohodnotný deň, nadviazali sme nové priateľstvá a ponúkli sme ďalšiu pomoc našej školy v prípade potreby. Sme veľmi radi, že sme pomohli tým, ktorí to potrebujú. Zároveň veľmi pekne ďakujeme za milý a starostlivý prístup zamestnancom Kysuckej knižnice v Čadci.