Valentínska kvapka krvi

„Hodnota človeka nie je v tom, čo urobil pre seba, ale pre iných.“ (A. Einstein)

Žiaci a zamestnanci našej školy sa v stredu 15. februára 2023 zúčastnili dobrovoľného darovania krvi, ktorú zabezpečila mobilná odberná jednotka Národnej transfúznej stanice SR.

Každý deň potrebujú desiatky ľudí na Slovensku krvnú transfúziu. Naši žiaci a zamestnanci, tak isto ako po minulé roky, prejavili vysoký záujem zúčastniť sa tejto humánnej akcie a tak pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Darovať krv prišlo aj veľa prvodarcov, a aj keď ju všetkým nemohli odobrať, získali po konzultácii s pani doktorkou dôležité informácie a cenné rady, ako zdravo žiť a  a v budúcnosti sa stať darcom.                         

V tomto roku sme počas darovania krvi privítali aj pracovníčky z pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne v Žiline. Komunikovali s darcami o potrebe darovať krv pravidelne a tiež ich odmenili balíčkami vitamínov. Niektorí žiaci si pod ich vedením stiahli do mobilov aplikáciu VŠZP a získali informácie o spôsobe jej používania.

Všetkým darcom sa chceme srdečne poďakovať za ich šľachetný čin, ktorým dokázali, že im nie je ľahostajný osud druhých ľudí.

Pevne veríme, že sa na takýchto solidárnych aktivitách budú naši žiaci zúčastňovať aj v budúcnosti po ukončení štúdia. Ešte raz ďakujeme! 😊